Przygotowanie do sesji
Termin sesji już umówiony i co dalej?
Pewnie zastanawiasz się, jak się przygotować. Co ubrać? Jak pomalować i uczesać? Co zabrać?
W tym wpisie postaram się rozjaśnić ten temat.
Przede wszystkim BĄDŹ SOBĄ! To nie jest bal przebierańców ani sesja modowa (chyba że taka jest koncepcja sesji). Nie chcę narzucać kolorów, wzorów,typu obuwia, ozdób. To byłoby zaspokajanie moich estetycznych potrzeb, a nie Waszych. Pasowałoby do mnie, a nie do Was.
- Ubierzcie wygodne stroje, które nie krępują Waszych ruchów i nie ograniczają możliwości swobodnego oddychania.
- Obuwie niech będzie odpowiednie do miejsca sesji. Podczas sesji miejskiej nie będzie problemu z wysokimi szpilkami, ale poruszanie się w nich w lesie czy na łące może być nieco utrudnione. Weź to pod uwagę.
- Proszę aby w kieszeniach nie było telefonu, kluczyków od samochodu i innych przedmiotów (są one widoczne na zdjęciach)
- Kolorystykę ubrań na sesji wybierasz Ty, ma się podobać Tobie i pasować do Ciebie; jeżeli planujesz wybrane zdjęcia powiesić na ścianie w salonie, pomyśl jakie kolory ubrań najlepiej pasowałyby na zdjęciach. Podpowiadam jedynie, żeby na ubraniach nie było dużego logo, postaci z bajek, dużych wzorów, wyrazistych pasów, zygzaków, krat. Najłatwiejsze pomysły przychodzące mi do głowy to dżins+biel, czerń lub pastelowe kolory. Ubrania nie mają odciągać uwagi od osoby. Ty i Twoi bliscy macie być na zdjęciach najważniejsi.
- Jeżeli na sesji jest więcej osób, ubrania powinny do siebie pasować kolorystycznie i materiałowo. To nie znaczy, że muszą być takie same, ale warto przed sesją położyć je razem w jednym miejscu i zobaczyć czy są odpowiednio dobrane. Wybierz ubrania, na które lubicie patrzeć.
- Możesz zabrać ubrania na zmianę. Przeważnie jest możliwość przebrania się podczas sesji i z tego korzystamy.
- Jeżeli nie masz odpowiednich ubrań, pasujących do moich wskazówek, to i tak zapraszam na sesję. Tutaj chodzi o emocje, relacje, gesty na zdjęciach, uśmiechy i dobrą zabawę. To jest na zdjęciach najważniejsze.
Uwagi dodatkowe do sesji w studio:
- przynieś obuwie na zmianę, ponieważ zdjęcia wykonujemy często na białym lub czarnym tle i mogą zostać na nim ślady, których nie chcemy mieć na zdjęciach
- zabierz ze sobą kilka zestawów ubrań- na pewno będzie możliwość zmiany i dzięki temu Twoje wybrane zdjęcia będą bardziej różnorodne
- jeżeli nie masz ubrań, które są odpowiednie na sesję, to możesz pożyczyć od przyjaciółki, sąsiadki, siostry, mamy
- sugeruję ubrania ciemne do ciemnego tła i ubrania jasne do jasnego tła, raczej jednolite ale jeśli chcesz, zabierz też wzorzyste, będziemy eksperymentować
- mile widziane są dodatki, które urozmaicą zdjęcia, np. kapelusze, chusty, szale, biżuteria (korale, perły, kolczyki), okulary, eleganckie rękawiczki, męską koszulę (ale bez przesady, tylko do części zdjęć, bo to Ty jesteś na nich najważniejsza)
- zabierz ze sobą grzebień/szczotkę, coś do drobnych poprawek makijażu
- przed sesją nie ubieraj ciasnych skarpetek, odciskających się naramek, obcisłych spodni - zostawiają na ciele ślady, które mogą być widoczne na zdjęciach
- fryzurę i makijaż wykonaj samodzielnie lub u profesjonalistów; mają się podobać Tobie i do Ciebie pasować
- nie posiadam garderoby
Jeżeli masz dodatkowe pytania przed sesją, to mi je zadaj. Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości. KONTAKT







